پنجمین نشست تخصصی نقد ترانه برگزار شد

پنجمین نشست تخصصی ترانه-آواز با همکاری شرکت اکسیر نوین روز یکشنبه مورخ نوزدهم شهریور ماه نود و شش واقع در مجموعه فرهنگی اراضی عباس آباد خانه ی شعر در حضور کارشناسان حوزه ی ادبیات و موسیقی شاعران و هنر دوستان با هدف انتخاب ترانه برای امیر عباس گلاب برگزار گردید.
همچنین کارشناسی بخش ادبی این جلسه را آقایان دکتر مهدی موسوی و سید حسین متولیان و کارشناسی بخش موسیقی را آقایان امین قباد و امیر عباس گلاب بر عهده داشتند.
جلسه با صحبت های سجاد عزیزی آرام مدیر و مجری کانون ادبی زمستان آغاز گردید . ایشان فرمودند : چیزی حدود هزار و هفتصد اثر در ارتباط با این فراخوان به دست همکاران کانون ترانه-آواز رسیده است که در سه مرحله توسط استادان بخش ادبی کارشناسی شده است ایشان همچنین به نقد هایی که در خصوص این فراخوان صورت گرفته بود اشاره فرمودند و در پاسخ به آن یکی از مهمترین دلایل برگزاری این فراخوان را همه گیر بودن آن دانستند و اضافه فرمودند که چه بسا ترانه سرایان مستعدی که به علت مشکلات مختلف از جمله دوری از پایتخت و یا عوامل دیگر قادر به برقراری ارتباط با موزیسین دلخواهشان نیستند و کانون ترانه سعی در تسهیل امر نزدیک شدن بیش از پیش ترانه سرا و آهنگساز با یکدیگر را دارد سپس اضافه فرمودند که درنهایت این خود ترانه سراست که تصمیم میگیرد در این فراخوان شرکت داشته باشد همچنین کانون سعی در رعایت ادبیت ترانه ها دارد. در ادامه ایشان فراخوان بعدی که در دستور عمل کانون ادبی زمستان قرار خواهد گرفت را مربوط دانستند به جناب اقای بابک جهانبخش و فرمودند که اطلاعیه آن اواسط مهرماه در کانال تلگرامی کانون ادبی زمستانی ها قابل مشاهده خواهد بود ایشان اضافه فرمودند که یکشنبه هفته ی آینده مورخ بیست و ششم شهریور ماه جشنواره ی شعر جامعه ی پزشکی با حضور شاعران و هنرمندان مطرح موسیقی واقع در اتوبان شهید همت حد فاصل شیخ فضل الله نوری و شهید چمران – جنب بیمارستان میلاد – دانشگاه علوم پزشکی ایران – سالن همایش های بین المللی رازی برگزار خواهد شد و شرکت در آن نیز برای عموم ازاد خواهد بود .

سپس آثار نهایی که پیش از این در سه مرحله توسط کارشناسان بخش ادبی احراز شرایط شده بودند در حضور کارشناسان بخش موسیقی قرائت شدند . و در نتیجه سه اثر که در مجموع بیشترین امتیاز موسیقی را دریافت کرده بودند برای تولید و اجرا انتخاب شدند .
این آثار متعلق بودند به سرکار خانم :زهره حکیم و آقایان :محمد درویش و حامد سلگی.

لازم به ذکر است که جناب آقای جواد نعمتی مدیر مسئول نشر محترم مایا نیز در این جلسه حضور داشتند و قرار بر این شد که پنجاه اثر منتخب به صورت یک کتاب مستقل تحت عنوان خروجی این فراخوان در نشر مایا به چاپ برسد . ایشان در این رابطه فرمودند :طبق صحبت هایی که با جناب عزیزی آرام صورت گرفته بنا بر این شدکه پس از جمع آوری – داوری و انتخاب ترانه ها آثار منتخب در یک کتاب گرد آوری شده و احتمالا در بر دارنده ی چهل تا پنجاه اثر خواهد بود که در حدود هشتاد صفحه به چاپ خواهد رسیدو در نمایشگاه کتاب سال آینده از آن رو نمایی خواهد شد . این کتاب در تیراژ هزار تایی به چاپ خواهد رسید و ترانه ها بر اساس ترتیب حروف الفبا در آن قرار خواهند گرفت.

همچنین شاعران محترم آقایان دکتر مهدی موسوی میرکلایی – علیرضا تقی پور – نراقی- حمید صیدی- سید حسین متولیان – سینا بهمنش و سرکار خانم نرگس جعفری در این جلسه به شعر خوانی پرداختند.

دیدگاهی ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ققنوس اقلیم حکمت ـ تیک آرت tickart.ir