وحید تاج: درکنار حمید متبسم بودن، یک دانشگاه موسیقی است

 تازه‌ترین کنسرت حمید متبسم به خوانندگی وحید تاج و با عنوان «تار و پود» مرداد ماه امسال در کاخ نیاوران برگزار می‌شود.

«تار و پود» پیش از این در خارج از کشور برگزار می‌شد و قرار است با تغییر در خواننده، مرداد امسال در تهران نیز روی صحنه رود. وحید تاج که به عنوان خواننده جدید این پروژه معرفی شده است، در توضیح در خصوص این اجرا پرداخت.

تاج درخصوص آغاز تمرین‌های گروه گفت: تمرین‌ها از روز اول خیلی دقیق و منظم جلو رفته و من از این موضوع خیلی خیلی راضی‌ام. امیدوارم که مردم به کنسرت بیایند و کار را بشنوند چراکه اثری زیبا، شاخص و عاشقانه بی‌نظیری است. خود من در یک سری لحظات این موسیقی از نحوه اجرا تا شعر و ملودی آن، دچار آرامش و لحظاتی بعد دچار هیجان می‌شوم؛ این اثر روی من خواننده و اعضای گروه تاثیر گذاشته و قطعا تمام تلاش همه ما این است که حس خوبی را که از اثر استاد متبسم گرفتیم به مخاطبمان هم القا کنیم و قطعا شب کنسرت، یکی از اجراهای بی‌نظیرمان را خواهیم داشت.

وحید تاج در ادامه درمورد همکاری با حمید متبسم افزود: هرکسی که با موسیقی کار می‌کند و با نت و زمان و ثانیه سرکار دارد باید دقیق باشد؛ این لازمه زندگی امروز است و حمید متبسم نیز همچنین بسیار دقیق و منظم در تمرین‌ها حضور دارند. درکنار استاد متبسم بودن برای من یک دانشگاه موسیقی است، به خاطر اینکه ایشان تجربه بسیاری در این عرصه دارند، آثای که تولید کردند و تاثیری که بر موسیقی ایرانی گذاشتند بر هیچکس پوشیده نیست. در تمرین‌ها نیز علاوه بر کار و تمرین جدی و منظم، همدلی و صمیمیت وجود دارد و در عین حال که تمرین می‌کنیم و از موسیقی لذت می‌بریم، من به شخصه هزاران مطلب از نحوه اجرای گروه نوازی، اجرای خیلی از نت‌ها، تلفیق شعر و موسیقی، بیان هنری را یاد گرفته‌ام. بیان هنری نکته‌ای است که خیلی از آهنگسازان بلد هستند و استاد متبسم هم خیلی خوب بیان هنری را به خواننده‌ای که اثر را می‌خواند انتقال می‌دهند، یعنی برای خواننده بسیار راحت و ملموس است که چه چیزی را برای اجرا از او می‌خواهند.

تاج در انتها نیز درخصوص فعالیت‌هایش گفت: فعلا تمام تمرکزم بر اجرای فعلی «تار و پود» است و البته بعد از کنسرت امیدوارم ادامه این پروژه را در شهرهای دیگر انجام دهیم.

دیدگاهی ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ققنوس اقلیم حکمت ـ تیک آرت tickart.ir