نوستالژینامه فرزاد میلانی منتشر شد

آلبوم «نوستالژینامه» دومین اثر فرزاد میلانی است که در ادامه­‌ی کارهایموسیقی تلفیقی او پس از آلبوم بدون کلام «آکاردئون» راهی بازار شد.

قطعات آلبوم «نوستالژینامه» که پیش­تر در چند اجرای زنده­ این هنرمند اجرا شده‌اند، هشت تصنیف و ترانه­ محلی قدیمی ایرانی هستند که گاه کاملاً متفاوت با فضای اصلی آثار، از نو آهنگسازی و تنظیم شده­‌اند و در برخی قطعات پیوندی نوین بین سیر ملودی­‌های ایرانی و فرم‌های هارمونیک و متریک غربی می­‌توان شنید. «شانه»، «آمد نوبهار»، «عقرب زلف»، «بارون بارونه»، «دختر بویر احمدی» و «دل دیوانه» از قطعات این مجموعه هستند.

«آکاردئون» اولین آلبوم این آهنگساز که در سال ۱۳۹۱ توسط انتشارات «آواخورشید – بتهوون» منتشر شد مجموعه­­‌ای بی‌­کلام با فضایی آوانگارد در موسیقی فیوژن-مقامی است که میلانی در تلفیق موسیقی ایرانی – شرقی با تم‌ها و هارمونی‌های غربی با برداشتی پیشرو از سبک‌های کلاسیک، جَز و راک، برای شنونده ایرانی و غیرایرانی فرمی تازه از موسیقی شرقی ارائه ‌می­‌کند.

«نوستالژینامه» مجموعه‌ای است با تنظیم اکوستیک، که تولیدش از سال ۹۱ پس از انتشار «آکاردئون» آغاز شد و ضبط آن در چند کشور انجام شده است.

در این اثر، فرزاد میلانی آهنگسازی، تنظیم، نوازندگی پیانو، آکاردئون و خوانندگی قطعات را به عهده دارد. نوازندگانی از کشورهای اِستونی، پِرو، تایوان و ایران در این آلبوم ساز نواخته‌­اند. از نوازندگان ایرانی این آلبوم می‌توان به آرش میتویی (نوازنده گیتار رزُوفونیک، گیتار آکوستیک و گیتار الکتریک)، صدا سُدیفی (نوازنده قانون) و استیو آوانسیان (نوازنده درامز) اشاره کرد.

شایان ذکر است، این آلبوم توسط انتشارات موسیقی «رهگذر هفت اقلیم» منتشر شده است.

دیدگاهی ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ققنوس اقلیم حکمت ـ تیک آرت tickart.ir