نمایش مهر بانو در اردبیل به روی صحنه رفت

نمایش مهربانو در اردبیل به روی صحنه رفت
نمایش مهربانو کاری از موسسه فرهنگی و هنری ققنوس اقلیم حکمت، به نویسندگی و کارگردانی روح الله حبیب زاده و به سرپرستی دکتر محمد سیمزاری ضمن بزرگداشت یاد و خاطره هنرمند فقید تئاتر استان مرحوم ناصر جعفری در اردبیل به روی صحنه رفت.
این نمایش که در سومین جشنواره تئاتر استانی سوره با نام ” کما” حضور داشت در مدت سه روز به اجرای عمومی داشت که در روز سوم اجرا با همراهی مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان، از خانواده مرحوم ناصر جعفری تجلیل به عمل آمد.
بازیگران این نمایش شامل اسامی زیر است:
صمد واحدی زاده در نقش شبگرد
بهرام پوردنیا در نقش نائب
مهتاب نصیری ؛ مهربانو
پرناز اسکندری ؛ ژنده پوش
شهلا علیزاده؛ سیده و مامور
نازنین سیمزاری؛ دختر سیده و مامور
همچنین، دیگر عوامل نمایش مهربانو شامل علی دانش دستیار کارگردان، جواد علایی طراح صحنه و لباس، بهرام رجبعلیزاده ساخت و اجرای موسیقی، فاطمه اجاقی گریم، مجید بشکل نور و صدا، وحیده محمد جعفری مدیر صحنه، سهیلا صاحبقران روابط عمومی و عکاس، مصطفی شکیبا طراح پوستر، سمیه طراح بروشور، هانیه سیمزاری، سینا واحدی زاده و داور نجفی بودند.

در خلاصه این نمایش آمده است:
مهربانو، بانوی نجیب، اهل دل و مستجاب الدعوه ایلیاتی، چوپان گله ها و رمه های ایل است. او اگر نفسی بزند خدا ضایعش نمی کند. مردم شهر او و پدرش را به شهر کشانده اند تا از برکت نفسش بهره گیرند. نائب خان مشهور شهر که غره به کرم و تقواست، حجاب بزرگی تا رسیدن به مقصد دارد، لیکن به برکت دعای مهربانو روزگار می گذراند. اما مهربانو اینک در کماست و با رفتن او به کما تاثیر دعایش نیز از روی نایب برداشته شده است. او در به در به دنبال دعای مهربانوست تا از دست کابوسی وحشتناک رهایی یابد، ولی او را در کما می یابد. مهربانو، نائب خان را به شناخت نفس خود فرا می خواند. شبگردی بی ادعا که شب ها با ستارگان عالمی دارد، بر سر راه نایب قرار می گیرد و بدل به آینه ای می شود در مقابل نائب.

دیدگاهی ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Banda by Antoni Sinote Botev & Evgeni Dimonni Dimov