محسن شریفیان: تاکید من در کنسرت، روی موسیقی‌های همگانی است

کنسرت گروه لیان ۱۳ مرداد در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

گروه موسیقی لیان در حالی ساعت ۲۲ شامگاه ۱۳ مرداد در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی تهران جدیدترین اجرای خود را روی صحنه می برد که معرفی بخش دیگری از موسیقی بوشهر از جمله برنامه های ویژه اعضای این گروه در اجرای پیش رو است.
محسن شریفیان سرپرست این گروه درباره برنامه‌ریزی‌ها برای تازه‌ترین کنسرت گروه لیان و ویژگی های این برنامه در مقایسه با سایر اجراهای این روزها معتقد است: «یکی از موضوعات اصلی که در کنسرت ۱۳ مرداد قرار است که به آن بپردازیم، معرفی بوق‌های شاخی و تاثیر آنها در موسیقی بوشهر است. بوق‌ها در موسیقی ایران کاربرد زیادی داشته و دارند ولی در مقاطعی از تاریخ معاصر به انحصار مذهب و آئین های مذهبی درآمده‌اند و آن نقش مهم در موسیقی بومی و نواحی ایران را از دست داده‌اند. سه نمونه بوق در بوشهر از قدیم تا کنون بوده که استفاده های مختلفی در موسیقی بوشهر از آن‌ها می‌شود. بوق هلال شکل، بوق مارپیچی شکل و بوق حلزونی. سازهایی که از پیشینه ای قدیمی در موسیقی بوشهر برخوردارند و بوق مارپیچی یادگار مهاجرت آفریقایی ها به بوشهر است. »
شریفیان افزود: «در این کنسرت در کنار ارائه ای پر انرژی از موسیقی بوشهر، همه سعی ما بر این است که فرهنگ و آداب محلی بوشهر را نیز به تصویر بکشیم و تاکید من در این اجرا روی موسیقی های همگانی است. موسیقی هایی که همه مردم در آنها شریک اند و همخوانی می کنند. کنداکتور کنسرت ما نسبت به اجراهایی که در تالار وحدت برگزار می شود فرق خواهد کرد و دستخوش تغییراتی خواهد شد. تغییراتی در سازها و نوازنده ها خواهیم داشت چون ناچاریم با مردم در حوزه‌های مختلف موسیقی گفتگو کنیم.
من هرگز سعی نکرده‌ام که صرفا یک موزیسین سنتی باشم. هرگاه در هر دوره ای هرچیزی را که صلاح بدانم به موسیقی‌ام اضافه می‌کنم و معتقدم که بایستی ریسک کرد تا موفقیت لمس شود.»
شریفیان درباره کم کار بودن گروه لیان و عدم انتشار آثار و آلبوم جدید نیز گفت: «لیان کار جدید و آثار تازه زیادی دارد و تولید شده. ولی با توجه به شرایط و هزینه‌های بالای ضبط و انتشار آثار، تولید آلبوم هرگز برای ما مقرون به صرفه نیست. ما در هر کنسرت مان آثار جدید زیادی را اجرا می کنیم. ولی ضبط و انتشار آنها هزینه بالایی را میطلبد و بازار نشر آلبوم به دلیل شرایط خاص موسیقی در کشور، اصلا شرایط خوبی ندارد. ولی قطعا به زودی در این باره تصمیماتی را اتخاذ خواهیم کرد تا آثار جدیدمان نیز خیلی زود روانه بازار موسیقی کشور شوند.»
سرپرست لیان در انتهای صحبت های خود نیز افزود: «کنسرتهای گروه لیان همیشه سرشار از خلاقیت و غافلگیری بوده و این بار هم مستثنی نیست و قطعا اتفاقات و برنامه ریزی های زیادی برای این برنامه داریم.»

شایان ذکر است، کنسرت گروه لیان به همت موسسه «کامیاب بهاران» و به تهیه کنندگی «علی حق شناس» برگزار می‌شود.

دیدگاهی ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ققنوس اقلیم حکمت ـ تیک آرت tickart.ir