ماه تابان به یاد جلیل شهناز منتشر می‌شود

در این اثر که هفته آینده از طریق نشر جوان در بازار موسیقی منتشر می‌شود، تصانیفی بر اساس اشعاری از مولانا ، حسین منزوی و غلام عباس خشتی نژاد در دستگاه همایون، نوا ، بیات اصفهان و بیات ترک به چشم می‌خورد.

علی خشتی نژاد آهنگساز این اثر درباره شکل‌گیری آلبوم «ماه تابان» گفت: اولین جرقه‌های این کار در همکاری با موسسه سروش مولانا زده شد به‌طوری‌که سه تصنیف بر اساس اشعار مولانا ساختم و به همراه محمد سعید شاهری در مراسم سالروز حضرت مولانا اجرا کردیم به دنبال آن تصانیف دیگر این اثر بر روی اشعاری از حسین منزوی و پدرم ساختم و درنهایت با چندین تک‌نوازی در قالب یک آلبوم با عنوان«ماه تابان» به خوانندگی آقای شاهری شکل گرفت.

وی ادامه داد: یکی از قطعات این آلبوم بر اساس پیش درآمدی از استاد جلیل شهناز و با تقدیم به ایشان ساخته‌شده که تصمیم گرفتیم اثرمان را به یاد ایشان در بازار موسیقی منتشر کنیم.

این آهنگساز در خاتمه با اشاره به ساز بندی این آلبوم افزود: در این اثر سعی کردیم در کنار توجه به توانمندی‌ها و ظرفیت سازهای ایرانی به ساختار ارکستر گلها نیز توجه ای داشته باشیم به‌طوری‌که چهارتا از تصانیف «ماه تابان» ساختار ارکستر گلها رادارند و دو تصنیف نیز با نگرش ارکستر سازهای ایرانی و با استفاده از ساز بندی شبیه به ارکستر عارف، شیدا دستان ساخته‌شده‌اند.

دیدگاهی ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ققنوس اقلیم حکمت ـ تیک آرت tickart.ir