صابر ابر به جمع بازيگران پروژه «سي» پيوست.

همايون شجريان – خواننده پروژه‌ سي – در اين‌باره گفت: تمرينات پروژه‌ مولتي‌مدياي سي از اول تيرماه آغاز شده است و در همين راستا علاوه بر بازيگراني که پيش از اين براي حضور در اين پروژه معرفي شدند، چند بازيگر جديد نيز به آن‌ها اضافه شده که در بخش اجراي زنده حضور دارند. اين روزها «صابر ابر» به جمع بازيگران ما اضافه شده است و احتمال حضور چند بازيگر ديگر نيز وجود دارد که به تدريج توسط روابط عمومي پروژه معرفي خواهند شد.
شجريان که قرار است آخرين تجربه‌ موسيقايي خود را با استفاده از داستان‌هاي شاهنامه روي صحنه ‌برد، همچنين اظهار کرد: تمام کساني که در اين پروژه حضور دارند، نه‌تنها در نقش و جايگاهي که قرار دارند ايفاي نقش مي‌کنند بلکه در يک کلِ‌ واحد، رويايي را تحقق مي‌بخشند که اميدواريم به‌صورت يک پروژه‌ ملي در ايرانِ امروزِ ما تاثير داشته باشد و بار ديگر همه ما را متوجه جايگاه «فردوسي» و جايگاه رفيعِ‌ او در تاريخ و ادبيات کند. پيش از اين سحر دولتشاهي، امير جديدي و مهدي پاکدل از جمله هنرمنداني بودند که افتخار حضور در کنار آن‌ها را پيدا کرديم و حالا نيز در خدمت صابر ابر خواهيم بود.
اين پروژه‌ چندرسانه‌اي با هدف هويت‌بخشي ملي با تکيه بر موضوع فرهنگ، هنر و انديشه ايراني با حضور تعدادي از برترين چهره‌هاي موسيقي، تئاتر و همچنين انيميشن در حالي روي صحنه مي‌رود که روايتي معاصر و متفاوت از دو داستان شاهکار فردوسي را بيان و تلاش مي‌کند تا مخاطباني از نسل‌هاي متفاوت با استفاده از هنرهاي نمايشي، موسيقي و انيميشن به درکي امروزي از شاهنامه‌ي فردوسي برسند. خالقان اين پروژه در نظر دارند گامي در جهت بازسازيِ هويت ملي بردارند.
پروژه‌ي «سي» از ۱۵ مردادماه در مجموعه فرهنگي – تاريخي سعدآباد با نويسندگي نغمه ثميني و کارگرداني علي‌اصغر دشتي روي صحنه مي‌رود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *