شهرام رضایی؛ کارتونیست اردبیلی جایزه دوم ۳۴مین مسابقه بین المللی کارتون آیدین دوگان را ‏کسب کرد

هنرمند کارتونیست اردبیلی؛ «شهرام رضایی» جایزه دوم ۳۴مین مسابقه بین المللی کارتون آیدین دوگان را ‏کسب کرد. ‏
مسابقه بین المللی کارتون آیدین دوگان، معروف به اسکار کاریکاتور است و اهمیت آن به اندازه؛ اسکار در فیلم و مدال‌های رنگی المپیک در رشته‌های ورزشی است.
در این مسابقه بین المللی، تعداد ۲۲۰۰ کارتون از ۶۴۱ هنرمند از ۶۳ کشور دنیا مورد بررسی و قضاوت قرار گرفت. و در نهایت؛ شهرام رضایی با اثر خود در مورد فاجعه انسانی مهاجرین جنگ، موفق به کسب جایزه دوم مسابقه بین المللی کارتون آیدین دوگان شد.
اسکار کارتون در دنیا به طور سالانه در کشور ترکیه برگزار شده و جایزه اصلی آن، به ۳ هنرمند اهدا می‌شود و در این فستیوال، ۶۴۱ هنرمند با ارائه ۲۲۰۰ کارتون از ۶۳ کشور جهان حضور داشتند. و شهرام رضایی؛ نیز برای دریافت این جایزه؛ عازم استانبول شده بود.
رضایی متولد ۱۳۵۷ در اردبیل، کارشناس ارشد هنر، طراح، نقاش،کارتونیست و مدرس دانشگاه است. وی بیش از ۱۶۰ جایزه ملی و بین المللی از کشورهای مختلف جهان را درکارنامه خود دارد.
مقام نخست مسابقه بین المللی «فکس برای صلح» ایتالیا، رتبه نخست مسابقه بین المللی قبرس در سال ۲۰۰۳، مقام نخست رقابت بین المللی سال ۲۰۰۶ سوریه، مقام نخست مسابقه بین المللی کشور آذربایجان در سال۲۰۰۸، جایزه نخست و دریافت تندیس طلا از دست رئیس جمهور قبرس در سال ۲۰۰۹، جایگاه نخست مسابقه بین المللی ایران در سال ۲۰۱۰، رتبه نخست مسابقه بین المللی دوسالانه پایداری ایران در سال ۲۰۱۱، جایزه ۵۰۰۰ دلاری مسابقه جهانی ایران در سال ۲۰۰۶، رتبه دوم مسابقه بین المللی نصرالدین (هوجا ۲۰۱۰) و جایگاه دوم مسابقه بین المللی اسکوپیه (مقدونیه ۲۰۰۲) بخش هایی دیگر از عناوین کسب شده توسط این هنرمند اردبیلی است.

دیدگاهی ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ققنوس اقلیم حکمت ـ تیک آرت tickart.ir