رضا ناجی، حائز گواهینامه درجه یک هنری شد

با تصویب شورای ارزشیابی هنرمندان،رضا ناجی، حائز گواهینامه درجه یک هنری شد.

رضا ناجی، حائز گواهینامه درجه یک هنری شد | به گزارش تیک آرت، شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران، در سیصدوهشتادوچهارمین نشست خود، با استناد به مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، پس از بررسی آثار رضا ناجی، این هنرمند را حایز گواهینامه درجه یک هنری در رشته بازیگری عنوان کرد.
گواهینامه درجه یک هنری، از معیارهای شاخص ارزشیابی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که به عنوان معادل مدرک دکترای هنر شناخته می‌شود. اعطای این گواهینامه،به هنرمندان شاخص، به دلیل حُسن شهرت و فعالیت مستمر و درخشان از جمله سیاستهای دولت در ارزشیابی هنرمندان به شمار می‌رود.
رضاناجی، بازیگر صاحب‌سبک سینما و تلویزیون ، در دی‌ماه ١٣٢١ در تبریز چشم به جهان گشوده‌است. بچه‌های آسمان، آواز گنجشک‌ها، ترنج، باران و باد در علفزارها، از جمله آثار این هنرمند است. ناجی اولین بازیگر ایرانی دریافت کننده خرس نقره‌ای بهترین بازیگر مرد از جشنواره فیلم برلین بوده است.

مسعود کیمیایی، ابراهیم حاتمی‌کیا، ناصر تقوایی، مسعود جعفری جوزانی، پوران درخشنده، احمدرضا درویش، کیانوش عیاری، اصغر فرهادی، داریوش مهرجویی، رضا میرکریمی، خسرو شکیبایی، ژاله علو، مجید مجیدی، داوود میرباقری، کمال تبریزی، رضا کیانیان، مهدی هاشمی، داریوش ارجمند، امین تارخ و علیرضا زرین‌دست، از جمله چهره‌های نامدار سینمای کشور هستند که تاکنون به درجه یک هنری نایل شده‌اند.

دیدگاهی ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ققنوس اقلیم حکمت ـ تیک آرت tickart.ir