رستاک روز ملی ایران را در قزاقستان جشن می‌گیرد

گروه موسیقی رستاک در روز ملی ایران در نمایشگاه جهانی ۲۰۱۷ قزاقستان قطعاتی از موسیقی مناطق مختلف کشور را روی صحنه می‌برد.

گروه موسیقی رستاک به سرپرستی سیامک سپهری و خوانندگی فرزاد مرادی و بهزاد مرادی به همراه دیگر اعضای این گروه، رپرتواری از موسیقی نواحی مختلف ایران را در روز ۱۳ مرداد (روز ملی ایران در اکسپوی قزاقستان) اجرا خواهند کرد.

این قطعات از آلبوم‌های گذشته این گروه «سرنای نوروز» و «همه اقوام من» و همچنین از آلبوم جدید «میان خورشیدهای همیشه» انتخاب شده است.

همچنین به همت کمیته فرهنگ و هنر اکسپوی ۲۰۱۷ آستانه، اجرای گروه خردسالان آئینی آذری «آیلان» به سرپرستی توحید حاجی‌بابایی بخش دیگری از برنامه هنری ایران در روز ملی کشورمان است. این گروه بخش‌های از آئین‌ها، بازی‌ها و نمایش‌های حماسی فرهنگ آذری را روی صحنه می‌برند.

اکسپو یک رویداد جهانی با رویکرد فرهنگی- اجتماعی است که هر ۵ سال یکبار توسط کشور برنده میزبانی برگزار می‎شود. نمایشگاه جهانی ۲۰۱۷ از تاریخ ۱۰ ژوئن تا ۱۰ سپتامبر ۲۰۱۷ (۲۰ خرداد تا ۱۹ شهریور ماه) در شهر آستانه کشور قزاقستان با با شعار “انرژی آینده” برگزار می‌شود که بیش از ۱۱۵ کشور و ۲۲ سازمان بین‌المللی در آن مشارکت دارند.

پیش بینی می‌شود دو میلیون گردشگر در مدت سه ماه برگزاری این نمایشگاه جهانی از آن دیدن کنند و مجموع تعداد بازدیدکنندگان آن نیز پنج میلیون نفر برآورد شده است. قزاقستان کشور میزبان این دوره بیش از سه هزار رویداد فرهنگی و هنری به این مناسبت تدارک دیده است.

دیدگاهی ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ققنوس اقلیم حکمت ـ تیک آرت tickart.ir