جنایت‌ های داعش را می‌توان از طریق سینما تصویر کرد

نسرین مرادی بازیگر فیلم سینمایی «کامیون» که در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر حضور دارد، گفت: در این فیلم اشاره‌ای به جنایت‌های داعش می‌شود که به اعتقاد من باید از طریق سینما جنایت‌های این گروهک خونخوار را تصویر کنیم.

نسرین مرادی؛ بازیگر فیلم سینمایی «کامیون»، با اشاره به قصه فیلم این فیلم بیان کرد: آقای پرتوی با نگاهی دقیق و ریزبینانه به درستی به جزییات رئالیستی فیلم پرداخته، ریزبینی که در هر کارگردانی دیده نمی‌شود اما آقای پرتوی به درستی آن را درآورده است.

این بازیگر ادامه داد: «کامیون» یک اشاره گذرا به موضوع داعش دارد که البته زمانی که فیلمنامه آن نوشته شد داعشی نبود و این فیلم در مورد طالبان نوشته شده بود، اما همین اشاره کوچک خود یک جهش است برای اینکه جنایت‌های داعش را از طریق سینما به تصویر بکشیم تا بتوانیم از این دریچه عمق فاجعه این قوم خونخوار را نشان دهیم و باعث شویم با اتحاد با دیگر کشورها مقابل این گروهک بایستیم.

مرادی که در این فیلم در نقش یک وکیل ظاهر شده، گفت: «کامیون» سرشار از نگاه انسان دوستانه است، ۵۳ روز در لوکیشن‌های خارجی و در هوای سرد و گرم و شلوغی‌های تهران فیلمبرداری داشتیم و همه سختی زیادی را کشیدیم اما در جهت پیشروی هر چه بهتر کار و خروجی بهتر کار و سختی‌ها را تحمل کردیم.

وی افزود: البته سختی‌های من دو برابر بود چرا که هم جلوی دوربین و هم پشت صحنه مسئولیت داشتم.

مرادی توضیح داد: داستان این اثر سینمایی در رابطه با یک راننده کامیون ایرانی است که خانواده ای از اهالی کردستان عراق را که مورد حمله داعشی ها قرار گرفته اند برای یافتن پدر خانواده به تهران می آورد و این اتفاق سرآغازی برای ماجراهای بعدی فیلم می شود.

گفتنی است؛ در این اثر سینمایی، سعید آقاخانی، نیکی کریمی، تروسکا جولا، رامین راستاد، یعقوب پرسا، نسرین مرادی و … به ایفای نقش می‌پردازند.

تعدادی از عوامل اصلی فیلم سینمایی «کامیون» عبارتند از نویسنده و کارگردان: کامبوزیا پرتوی، مدیر فیلمبرداری: تورج اصلانی، فیلمبردار: مهدی اصلانی، دستیار کارگردان و برنامه‌ریز: رامین راستاد، صدابردار: پرویز آبنار، طراح گریم: بابک اسکندری، طراح صحنه: بابک صبحی، مجری طرح: هومن احمدی توفیقی، عکاس: کسری پرتوی، مشاور رسانه‌ای: منصور جهانی، تهیه‌کننده: کامبوزیا پرتوی، محصول: موسسه سینمایی خط سوم.

دیدگاهی ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Banda by Antoni Sinote Botev & Evgeni Dimonni Dimov