تار و پود حمید متبسم رونمایی می‌شود

به گزارش از روابط عمومی آلبوم حمید متبسم، «تار و پود» آخرین آلبوم متبسم نوازنده برجسته تار و سه‌تار ایرانی قرار است طی این هفته با صدای ‘وحید تاج’ منتشر شود. قطعات این آلبوم بر اساس اشعار خسرو و شیرین «نظامی گنجوی» است و نشر موسیقی آواخورشید آن را منتشر کرده است.
در جشن رونمایی این آلبوم، در کنار چهره‌های فرهنگی و هنری، اصحاب رسانه، آهنگساز و خواننده، نوازندگان آن نیز حاضر شده و درباره روند شکل‌گیری تار و پود صحبت خواهند کرد.
متبسم درباره این اثر توضیح داد: خلق هر اثر هنری آتشفشانی است که در درون خالق اش فعال می شود، و بازتاب حالات درونی خالق هنر است و به جز این تعریف و هدفی ندارد مگر اینکه آن اثر سفارشی باشد.
وی افزود: «تار و پود» اثری عاشقانه بر اساس برداشتی آزاد از داستان خسرو و شیرین نظامی است، که فکر آهنگسازی اش از اواسط سال ۹۳ با من بود، لیکن در سال ۹۵ به سرانجام رسید. تار و پود تفاوت های ویژه ای با داستان خسرو و شیرین دارد. در افسانه خسرو و شیرین رقابت، حسادت، غرور و تکبر عشق خسرو و شیرین را به راهی می‌برد که پایان اش زمینی است، اما تار و پود با به هم رسیدن خسرو و شیرین به پایان می رسد و از طرح بخش های بعدی داستان نظامی پرهیز می کند، تا دامن عشق، آلوده نشود و آسمانی بماند.
مراسم رونمایی ‘تار و پود’ در روز ششم دی ماه ساعت ۱۱ تا ۱۳ با حضور اهالی فرهنگ و هنر در فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌شود و ورود برای عموم هنردوستان و علاقه مندان آزاد است.

دیدگاهی ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Banda by Antoni Sinote Botev & Evgeni Dimonni Dimov