اولین جشنواره بازی های بومی و محلی استان اردبیل

مدیرعامل موسسه فرهنگی هنری ققنوس اقلیم حکمت خبر داد:

برگزاری اولین جشنواره بازی های بومی و محلی استان اردبیل

اصغر تقی‌ زاده شکیبا در جلسه هماهنگی اولین جشنواره بازی های بومی محلی استان اردبیل اظهار کرد: این جشنواره برای اولین بار و با همکاری اداره کل ورزش و جوانان استان، هیئت ورزش های روستایی و فرهنگ و ارشاد استان، بازی های بومی و محلی روز جمعه ۲۹ تیر ماه در شهر ایرد موسی برگزار می‌شود.

وی با تاکید بر هویت بخشی به قشر جوان و نوجوان در عصر تکثر هویت، از اهداف اولین جشنواره بازی های بومی محلی استان اردبیل به شکل‌گیری ساختار اجتماعی و مهندس فرهنگی بر مبنای میراث ارزشمند گذشتگان و احیاء سنن ارزشمند و تفکیک رسوم سره از ناسره و کمک برای بقای سنت‌های حسنه در بازی اشاره کرد.

وی ایجاد شادابی و شور و نشاط و سرگرم ساختن افراد و تقویت قوای جسمی، روحی و حسی را از دیگر اهداف این جشنواره برشمرد و خاطرنشان کرد: برگزاری چنین جشنواره‌ هایی می‌تواند راهکاری برای تقویت روحیه اشتراک مساعی و همکاری و مشارکت جویی افراد و عادت دادن به نظم و ترتیب و اطاعت از مقررات باشد.

تقی‌ زاده شکیبا افزود: شرکت‌کنندگان در این جشنواره، ضمن سنجش استعداد و تقویت قدرت استقامت، مهارت‌های لازم برای زندگی اجتماعی را کسب خواهند کرد.

مدیرعامل موسسه فرهنگی هنری ققنوس اقلیم حکمت در پایان گفت: شرکت‌کنندگان در رشته‌های تیراندازی با کمان ( به صورت مشترک آقایان و خانم‌ها)، کشتی پهلوانی ( قوچ)، انزلی و دوز بازی (‌دوزدمه) اختصاصی خانم‌ها مسابقه داده، همچنین ” قره گوش” از بازی های فراموش شده در حاشیه جشنواره معرفی خواهد شد.

دیدگاهی ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ققنوس اقلیم حکمت ـ تیک آرت tickart.ir