اردبیل|کارگاه خوشنویسی با عنوان «نجوای خط و نقش» در اردبیل برگزار می‌شود

امیر رجبی ظهر امروز  در جمع خبرنگاران در اردبیل اظهار داشت: به مناسبت گرامیداشت هفته هنر انقلاب اسلامی، ورک شاپ و کارگاه خوشنویسی با عنوان «نجوای خط و نقش» در حوزه هنری استان اردبیل برگزار می‌شود.

وی افزود: این ورک شاپ با حضور ۱۶ هنرمند خوشنویس منتخب استان، عصر پنجشنبه ۲۳ فروردین ماه ۱۳۹۷ از ساعت ۱۶ تا ۱۸ در نگارخانه نقش خیال حوزه هنری استان اردبیل برگزار می‌شود.

رئیس حوزه هنری استان اردبیل ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این کارگاه آموزشی گفت: به فضل الهی و با همت هنرمندان خوشنویس استان، چند سالی است به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی، در حوزه هنری استان اردبیل کارگاه‌های خوشنویسی، به صورت مستمر برگزار می‌شود.

رجبی با بیان اینکه خوشنویسی با قدمتی بیش از سه هزار سال، گنجینه‌ای از هنر قدسی با مضامین عالی و معنوی است، افزود: در سال‌های پس از انقلاب اسلامی، خوشنویسی با اقبال عمومی روبه‌رو شد و به یک روحیه و نگرش از سوی هنرمند تبدیل و به نوعی جایگاه آن، تثبیت شد.

وی تصریح کرد: هنر خوشنویسی هویت و پیشینه فرهنگی تاریخ ایران است و در برهه‌های مختلف زمانی، تغییرات و تحولات خاص خود را داشته که امروزه در جامعه کنونی، از جایگاه خوب و والایی برخوردار شده و خوشبختانه رویکرد جوامع فعلی هنری ایران و جهان به این هنر بسیار مناسب‌تر شده است.

رئیس حوزه هنری استان اردبیل اظهار کرد: تلاش برای ایجاد فرصت‌های برابر برای هنرمندان، می‌تواند به کاهش شکافت بین هنرمند و نهادهای فرهنگی و هنری تبدیل شود.

وی گفت: حوزه هنری استان اردبیل، سعی دارد هرساله با انتخاب هنرمندان مختلف برای شرکت در این ورکشاپ ها، موثر واقع شود و البته حرکت این چنینی به معنای این نیست که کلیه افراد باید در کارگاه شرکت داشته باشند بلکه هدف، ایجاد این حق برای هنرمندانی است که تمایل به کار هنر انقلابی را دارا هستند و نیز هدایت انگیزه‌ها و علاقه آنان به سوی نیازمندی‌های فرهنگی، هنری و اجتماعی جامعه است.

رجبی گفت: این کارگاه با حضور شانزده هنرمند منتخب خوشنویسی استان، عصر پنجشنبه ۲۳ فروردین ماه ۱۳۹۷ درنگارخانه نقش خیال حوزه هنری استان اردبیل، واقع در اردبیل، میدان علی آباد، بالاتر از سه راه نیروگاه، روبروی نیروگاه برق، برگزار می‌شود.

دیدگاهی ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ققنوس اقلیم حکمت ـ تیک آرت tickart.ir