اجرای ارکستر ملی با یادی از بنان/ جان تازه جشنواره با صدای محمد معتمدی

ششمین روز از جشنواره سی و سوم موسیقی فجر با اجرای ارکستر ملی ایران به رهبری فریدون شهبازیان و اجرای محمد معتمدی گذشت. اجرایی که در تالار وحدت برگزارشد.

بعد از گذشت شش روز از جشنواره موسیقی به اجرای فریدون شهبازیان و محمد معتمدی رسیدیم، اجرایی که بی‌شک حال ‌ هوای سرد جشنواره را گرم کرد. ارکستر ملی و رهبری پرویز شهبازیان در کنار صدای محمد معتمدی نبض دوباره به جشنواره داد.

‌صندلی‌های سالن که پر می‌شد، نوازندگان ارکستر نیز یک به یک در جایگاه خود می‌نشستند و سازهایشان را کوک می‌کردند، بعد از تنظیم صدای سازها توسط مایستر ارکستر پرویز شهبازیان روی سن آمد و با رهبری او، گروه موسیقی فیلم سینمایی «محمد رسول‌الله» (The massage) ساخته مصطفی عقاد را نواختند، موسیقی‌ای که توسط «موریس ژار» ساخته شده بود.

پس از این قطعه، شهبازیان با تشویق حضار از صحنه خارج شد تا محمد معتمدی را برای روی سن آمدن، همراهی کند.

نوا منم ترانه تویی…

«نسیم صحرا» عنوان اولین قطعه‌ای بود توسط معتمدی اجرا شد و قطعه بعدی، آهنگ «کویر» بود که بیت (می‌دانی که بی‌قرار و دل‌شکسته‌ام…) توسط حضار با خواننده زمزمه می‌شد. قطعه‌ای که ترانه و آهنگ آن توسط محمد معتمدی کار شده است.

کنسرت با جداشدن معتمدی از گروه ارکستر ادامه پیدا کرد و قطعه‌ای از میرعلی‌نقی وزیری توسط گروه با رهبری شهبازیان اجرا شد، قطعه‌ای که زنده یاد پرویز مشگاتیان نیز آن‌را تنظیم مجدد کرده بود.

کاروان به یاد بنان

قطعه «گل همراه نسیم» به آهنگسازی همایون خرم؛ سومین قطعه‌ای بود که معتمدی اجرا کرد و پس از آن

«کاروان» با شعری از رهی معیری و آهنگسازی مرتضی محجوبی و صدای بنان توسط ارکستر اجرا شد، قطعه‌ای که یاد بنان را زنده کرد…

تنها ماندم؛ تنها رفتی… آهنگ آخری بود که در پارت اول کنسرت اجرا شد.

پر کن پیاله را آغازگر بخش دوم کنسرت

بخش دوم کنسرت با اجرای یکی از قطعه‌های آلبوم «پر کن پیاله را» که توسط فریدون شهبازیان ساخته شده بود، آغاز شد.

ادامه کنسرت با احرای آهنگ‌های «دل از دستم رفته برون» به آهنگسازی مجید وفادار و «کجا بروم» کوروس سرهنگ‌زاده همراه بود و پس از آن قطعه‌ دیگری از شهبازیان توسط گروه اجرا شد و پس از آن معتمدی «روشنی روی تو» را خواند.

تیتراژ مجموعه مستند «ایران من» به کارگردانی ایرج آشوری و تهیه‌کنندگی حسین طاهری؛ قطعه بعدی بود که ارکستر ملی در ششمین شب از جشنواره موسیقی فجر اجرا کرد.

ای ایران از مرز پر گهر…

حسن‌ختام کنسرت ارکسترملی با حوانندکی محمد معتمدی در شب ششم جشنواره سی و سوم موسیقی فجر، اجرای آهنگ «ای ایران» بود که هیجان اول را برگرداند و پس از آن ارکستر با تشویق حضار و تعظیم به شنوندگان از صحنه خارج شدند.

دیدگاهی ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ققنوس اقلیم حکمت ـ تیک آرت tickart.ir